ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1993081
*
nr 199 3081
Spegel
Rokokostil, H.105
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 18:43:17
1
1.000 kr
8/12 21:52:53
2
750 kr
8/12 21:53:52
2
800 kr
9/12 11:46:23
3
1.100 kr
9/12 12:47:30
4
Vinnande bud
9/12 13:10:55
3
1.300 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 199 3081
Spegel
Rokokostil, H.105
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 18:43:17 | 1 | 1.000 kr |
8/12 21:52:53 | 2 | 750 kr |
8/12 21:53:52 | 2 | 800 kr |
9/12 11:46:23 | 3 | 1.100 kr |
9/12 12:47:30 | 4 | Vinnande bud |
9/12 13:10:55 | 3 | 1.300 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27